KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525
*
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:34:29
1
100 kr
16/9 13:54:18
2
200 kr
16/9 14:13:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 17:34:29 | 1 | 100 kr |
16/9 13:54:18 | 2 | 200 kr |
16/9 14:13:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30